Strona byłej firmy AUTO-TUREK Mercedes Rybnik


O firmie (dane archiwalne)

Firma Auto-Turek  powstała w roku 1991. Założycielem firmy jest Tomasz Turek. Auto -Turek jest przedsiębiorstwem prywatnym, działającym w sektorze małych firm. Siedziba firmy znajduje się w Rybniku. Lokalizacja firmy mieści się w centrum Rybnika przy głównych arteriach komunikacyjnych. 

Na początku firma działała przy ulicy Mikołowskiej 80 gdzie powstał najpierw sklep z częściami samochodowymi -głównie marek niemieckich. Na przełomie 1994/1995 r. powstał mały warsztat naprawy samochodów z 3 stanowiskami pracy.  W 1998 r. firma wyspecjalizowała się w sprzedaży części i naprawie samochodów marki Mercedes-Benz.

Rok później właściciel firmy poczynił kolejne kroki co do rozwoju firmy. Zapadła decyzja o wybudowaniu hali  nowoczesnego warsztatu połączonego z wcześniejszą częścią warsztatu i sklepu z częściami. W 2007 r. oddano do użytkowania nowy  gruntownie zmodernizowany i architektonicznie zupełnie zmieniony obiekt, w którym mieści się biuro, sklep firmowy oraz magazyny. Nowy obiekt znajduje się  przy ulicy Mikołowskiej 84. W roku 2008 firma rozrosła się o kolejne 200  m2 które zostały zagospodarowane pod profesjonalny serwis  z 7 stanowiskami pracy.

W ciągu kilkunastoletniej działalności dzięki konsekwentnej polityce skierowanej na pełne zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klientów, firma zapewniła sobie silną i stabilną pozycję na rynku motoryzacyjnym. Lata doświadczeń firmy pozwalają doskonale sprostać indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom klientów marki Mercedes-Benz.

Struktura firmy jest prosta na czele stoi właściciel – Tomasz Turek, który zarządza firmą od jej początku i ma pod sobą wszystkich pozostałych pracowników. Najszerszy personalnie dział to dział serwisu. Jest to dział który jest dużym atutem firmy. Doświadczeni i fachowo wyszkoleni mechanicy oraz elektryk, bez których w dzisiejszych czasach, przy tak szeroko rozwiniętej technice serwis nie mógłby funkcjonować. Drugim działem jest dział związany z obsługą klienta oraz sprzedażą części. Jest to dział, do którego należą zadania związane ze sprzedażą detaliczną w siedzibie firmy oraz sprzedażą internetową, doborem i wydawaniem części zamiennych na serwis oraz zadania związane z magazynowaniem oraz dostawą.

Do zadań tego działu należą również przyjmowanie, obsługa klienta  a także informowanie o wszelkich naprawach oraz stanie samochodu podczas serwisowania a także wycena napraw. Firma nie posiada działu blacharsko – lakierniczego, ale współpracuje z firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Działalność firmy została zakończona z dniem 01.04.2015r.

 
:


© 2012   Wykonanie: studiotomcom.pl       Polecamy: biuropodrozywiola.pl, nieruchomosci-rybnik.pl